Чи можлива безпечна їзда по розбитих дорогах?

Після холодної і затяжної зими з її снігом і перепадами температур дороги покриваються ямами. Як же проїхати по такій дорозі, не пошкодивши свій автомобіль?

Ями на дорозі треба по можливості об’їжджати. Перед об’їздом перешкоди слід подумати про безпеку такого маневру. Перед виїздом на узбіччя переконайтеся у відсутності на ньому пішоходів і велосипедистів. Пам’ятайте, що різкі маневри на засніженій і брудній дорозі й узбіччі можуть стати причиною заносу!

Особливо обережним треба бути при русі по розбитій дорозі в дощ, коли ями заповнені водою і неможливо оцінити їх глибину. В таких умовах швидкість має бути мінімальною.

Рухаючись у потоці машин, безпечно об’їхати яму зазвичай не вдається. В таких випадках треба скинути газ, вижати зчеплення і різко загальмувати, а перед в’їздом у яму відпустити гальмівну педаль, здолавши яму «накатом» на малій швидкості. У момент гальмування пружини (ресори, подушки) передньої підвіски стискаються, а при в’їзді до ями розширюються, підкидаючи передок автомобіля. Таким чином, вдається уникнути сильних ударних дій на шини, диски і елементи підвіски автомобіля.

При їзді по розбитих дорогах найчастіше страждають шини і диски. Вірогідність ушкодження завжди вище у шин з низьким профілем. Якщо по поганих дорогах їздити доводиться часто, краще придбати шини для важких умов експлуатації з посиленою боковиною.

При пошкодженні шини або диска слід зробити ремонт або заміну. При незначному розриві боковини покришки можливий її ремонт і подальша експлуатація на задній осі автомобіля. Покришки і колісні диски зі значними ушкодженнями ремонту не підлягають.

Залишається побажати водіям хороших гладких доріг і поїздок без поломок і сумних подій!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.